Politique de la Georgie a l'Egard de l'Ossetie du sud et de l'Abkhazie: de la 'reintegration des territoires occupes' a la 'politique de reconciliation'
Gürcistan'ın Güney Oseti ve Abhazya'ya yönelik politikası:İşgal olunmuş toprakların reintegrasyonun' dan uzlaşma politikasına doğru
  1. Tez No: 589896
  2. Yazar: ELVİN AMRAKHOV
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. SELCAN SERDAROĞLU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Uluslararası İlişkiler, International Relations
  7. Yıl: 2019
  8. Dil: Fransızca
  9. Üniversite: Galatasaray Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Uluslararası İlişkiler Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 132
Özet
Çalışma, müzakere sürecini karmaşıklaştıran ve daha fazla anlaşmazlık çözümü için engeller yaratan Ağustos savaşı öncesi ve sonrasında aktörlerin amaç ve amaçlarının yanı sıra dış ve iç faktörlerin birleşimini keşfetmeye çalışmaktadır. Çağdaş siyasi gerçeklikler çerçevesinde ihtilafların çözümüne dair Gürcü, Abhaz ve Oseti vizyonunun kapsamlı bir şekilde anlaşılması, çatışan kurumlar arasındaki işbirliğinin hala hem mümkün hem de karşılıklı olarak yararlı olabileceği potansiyel işbirliği noktalarını ortaya koymamızı sağlayabilir.
Özet (Çeviri)
The study makes an attempt to explore the combination of external and internal factors, as well as actors' motives and objectives before and after the August war, which has complicated the negotiation process and created obstacles for further dispute settlement. A comprehensive understanding of Georgian, Abkhaz and Ossetian vision on the conflict resolution within the framework of the contemporary political realities might enable us to outline the potential convergence points where cooperation between the conflicting agencies might still be both possible and mutually beneficial.