Konveks harmonik dönüşümlerin konvolüsyonları
Convolutions of the convex harmonic mappings
  1. Tez No: 592886
  2. Yazar: ÖZGE ÖZDEMİR
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ ELİF YAŞAR
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2019
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Bursa Uludağ Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 100
Özet
Bu çalışma temel olarak harmonik bir yönde (reel eksen yönünde) konveks fonksiyonların konvolüsyonlarını incelemektedir ve dört bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde, tezin amacı, kapsamı ve mevcut çalışmalar içindeki yeri belirtilmiştir. İkinci bölümde, analitik ve harmonik fonksiyonlarla ilgili çalışmada kullanılacak olan temel tanım ve teoremler verilmiştir. Üçüncü bölümde, ele alınan konu ile ilgili bazı çalışmalar incelenmiş ve orijinal bir problemin çözümü araştırılmıştır. Dördüncü bölümde, çalışmada elde edilen sonuçlar özetlenmiş ve araştırılacak bir problem verilmiştir.
Özet (Çeviri)
This study investigates basically the convolution of harmonic convex functions in one direction (direction of the real axis) and consists of four chapters. In the first chapter, the aim, scope and the placement in the literature are given. In the second chapter, basic definitions and theorems related to analytic and harmonic functions which are used in the study are stated. In the third chapter, some studies are given due to the considered problem and solution of an original problem is investigated. In the forth chapter, the obtained results are summarized and a problem is given for further investigation.