Kesirli oskülatör integral operatörler ve onların komutatörlerinin genelleştirilmiş lokal morrey uzaylarda sınırlılığı
The limitation of the multiple osculator integral operators and their controllers in the generalized local morrey spaces
  1. Tez No: 593235
  2. Yazar: CANSU DOĞAN
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. AHMET EROĞLU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2019
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 78
Özet
Bu yüksek lisans tezi dört bölümden oluşmaktadır. Birinci bölüm giriş kısmına ayrılmıştır. İkinci bölümde, bu tez çalışmasında kullanılacak temel tanım ve teoremlere yer verilmiştir. Üçüncü bölümde, Harmonik Analizin bazı fonksiyon uzayları tanıtılarak, bu uzayların bazı temel özellikleri verilmiştir. Dördüncü bölümde ise kesirli oskülatör integral operatörler ve bu operatörlerin komütatörlerinin lokal genelleştirilmiş Morrey uzaylarda sınırlılığı ayrıntılı olarak incelenmiştir.
Özet (Çeviri)
This master's thesis consists of four parts. The first section is reserved for the entrance. In the second chapter, the basic definitions and theorems used in thesis study are included. In the third chapter, some function spaces of Harmonic Analysis are introduced and some besic properties of these spaces are given. In the fourth chapter, the limitations of fractional oscillator integral operators an their commutators in local generalized Morrey spaces are investigated in detail.