Lineer olmayan integral operatör ailesinin yakınsaklığı
Convergence of nonlinear integral operator family
- Tez No: 595322
- Danışmanlar: PROF. DR. ERTAN İBİKLİ
- Tez Türü: Doktora
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2019
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Ankara Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 111
Özet
Bu tez çalışması beş bölümden oluşmaktadır. Tezin ilk bölümü, giriş kısmına ayrılmıştır. İkinci bölümde, tez çalışmasında gerekli olan bazı temel kavramlar, tanımlar ve teoremler verilmiştir. Üçüncü bölüm, iki kesime ayrılmıştır. İlk kesimde, sonlu toplam içeren lineer olmayan integral operatörlerinin noktasal yakınsaklığı incelenmiştir. İkinci kesimde ise, sonsuz toplam içeren lineer olmayan integral operatörlerinin noktasal yakınsaklığı incelenmiştir. Dördüncü bölümde, sonlu toplam içeren iki katlı lineer olmayan integral operatörlerinin noktasal yakınsaklığı incelenmiştir. Son bölümde, tezde elde edilen sonuçlar tartışılmıştır.
Özet (Çeviri)
This thesis consists of five chapters. The first chapter of the thesis is devoted to the introduction. The second chapter contains some basic notions, definitions and theorems which are needed in the thesis. The third chapter is divided into two parts. In the first part, the pointwise convergence of nonlinear integral operators containing finite sum is examined. In the second part, the pointwise convergence of nonlinear integral operators with infinite sum is examined. In the fourth chapter, the pointwise convergence of nonlinear double integral operators containing finite sum is examined. In the last chapter, the results obtained in the thesis are discussed.