Çok değişkenli lineer olmayan belirli tipte integral operatörlerin yakınsaklığı üzerine
On the convergence of certain type of multivariate non-linear i̇ntegral operators
  1. Tez No: 900139
  2. Yazar: MERVE KORKMAZ DEMİR
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. SEVGİ ESEN ALMALI, DOÇ. DR. GÜMRAH UYSAL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2024
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Kırıkkale Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 45
Özet
Bu tez beş bölümden oluşmaktadır. İlk bölüm, tezin giriş kısmını meydana getirmektedir. İkinci bölümde, temel kavramların tanımları, teoremler ve lemmalar ifade edilmiştir. Üçüncü bölümünde ise Esen Almalı ve Gadjiev (2016)'in çalışmasındaki teoremler ayrıntılı bir biçimde ele alınmıştır. Sonrasında, tezin özgün kısmını oluşturan ve bu çalışmanın devamı niteliğinde olan, çok değişkenli lineer olmayan integral operatör ailesinin L_p (R^n ),1
Özet (Çeviri)
This thesis consists of five chapters. The first chapter constitutes the introduction of the thesis. In the second chapter, definitions of basic concepts, theorems and lemmas are stated. In the third part, the theorems in the work of Esen Almalı and Gadjiev (2016) are discussed in detail. Afterwards, for the same multivariable nonlinear integral operator family, the theorems about the convergence to a bounded function belonging to the L_p (R^n ),1