Çağrı merkezlerinde iş sağlığı ve güvenliği faaliyetleri
Occupati̇onal safety and health operati̇ons in call centers
- Tez No: 596993
- Danışmanlar: DOÇ. DR. BABEK ERDEBİLLİ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Mühendislik Bilimleri, Engineering Sciences
- Yıl: 2019
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İş Sağlığı ve Güvenliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 65
Özet
Bu tez, Türkiye'de kurum ve kuruluşların iletişimde oldukları kişi ve/veya kurumlarla haberleşmelerini çeşitli erişim yöntemleri ile sağladıkları yazılım, donanım ve nitelikli iş gücünden oluşan çağrı merkezlerinde gerçekleşen veya gerçekleşmesi gereken İSG (iş sağlığı ve güvenliği) faaliyetlerinin iyileştirilmesini amaçlamaktadır. Çalışmada örnek olarak Ankara merkezli Tepe Servis ve Yönetim A.Ş.'nin Ankara'da bulunan çağrı merkezi birimlerinde anket yapılmış olup bu anketler, birimler bazında Analitik Hiyerarşi Süreci (AHS) yöntemi ile değerlendirilmiştir.
Özet (Çeviri)
This thesis whom they are in contact institutions and organizations in Turkey and / or they provide the communication with organizations with a variety of access methods, software, hardware and realized in call centers consist of qualified workforce or need to happen aims to improve the occupational health and safety activities. In the study, a survey was conducted in Ankara-based Tepe Servis and Management Inc. call center units in Ankara and these questionnaires were evaluated with Analytic Hierarcy Process (AHP) method on the basis of units.