Agile product management and the effects of the agile transformation: An exploratory study
Çevik ürün yönetimi ve çevik dönüşümün etkileri: Bir keşif çalışması
  1. Tez No: 599478
  2. Yazar: EYLÜL KABADAYI
  3. Danışmanlar: PROF. DR. ÖZGÜR ÇENGEL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2019
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: İşletme Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 68
Özet
Küreselleşmeye ayak uydurmak, farklılaştırılmış müşteri talepleri ve teknolojik gelişmelere ayak uydurmak isteyen kuruluşlar üretkenliği, karlılığı ve pazara sunma süresini artırmak için çalışmak zorundadır. Pazarlama, sektördeki değişikliklere ani tepki veremezse, bu durum başarısızlığa yol açar. Ayrıca, önceliklendirme sorunları, ürünün zamanında üretilememesi, kalitesiz ve iletişimsizliği gibi projelerde teknoloji sektöründeki sorunlarla sıkça karşılaşılmaktadır. Bu, boşa harcanan bütçelere, ihtiyaçları karşılamayan ürünlere ve memnun olmayan müşterilere yol açar. Çevik gelişme, bir işletmenin faaliyet gösterdiği sektörde meydana gelen değişikliklere ve gelişmelere cevap vermek için geliştirilen sistematik bir bakış açısıdır. Pazarlamadaki rekabete uyum sağlayan bu bakış açısı kullanılmaya başlandı, ancak literatürde oldukça yeni bir kavram. Bu çalışmanın temel amaçlarından biri çevik pazarlama kavramını açıklamaktır. Bu çalışma, çevik dönüşüm gerçekleştiren bir teknoloji şirketindeki pazarlama ekiplerinin, ürün yöneticilerinin ve çevik yöntemlerle çalışan diğer çalışanların yeni kazanımlarını inceleyecektir. Çevik pazarlama yöntemleri ile geliştirilen bir ürün, geleneksel yöntemlerle geliştirilen ürün ile karşılaştırılacaktır. sistemi uygulayan kişiler bir anketle hız, verimlilik, kalite ve memnuniyet gibi değişim faktörlerini değerlendirecek. Çalışmanın literatüre katkısına ek olarak, işletmelere yeni bir bakış açısı getireceği varsayılmaktadır.
Özet (Çeviri)
Organizations that want to keep pace with globalization, differentiated customer demands and technological developments have to work to increase productivity, profitability and time to market. If the marketing is not able to give sudden reactions to the changes in the sector, this situation leads to failure. In addition, problems in the technology sector are frequently encountered in projects such as prioritization problems, inability to produce the product on time, poor quality and non-communication. This results in wasted budgets, products that do not meet the needs, and dissatisfied customers. Agile development is a systematic point of view developed to respond to changes and developments occurring in the sector in which an enterprise operates. This point of view, which adapts to the competition in marketing, has started to be used, but it is a fairly new concept in the literature. One of the main objectives of this study is to explain the concept of agile marketing. This study will examine the new acquisitions of marketing teams, product managers and the other employees who work with agile methods in a technology company that performs agile transformation. A product developed with agile marketing methods will be compared with the product developed with traditional methods. people who implement the system will evaluate the factors of change such as speed, productivity, quality and satisfaction with a survey. In addition to the contribution of the study to the literature, it is assumed that it will give a new perspective for the enterprises.