Babacan liderlikle yöneticiye güven arasındaki ilişki
The relationship between babacan leadership and trust
  1. Tez No: 600607
  2. Yazar: EBRU KAVAK
  3. Danışmanlar: PROF. DR. MELİHA DENİZ BÖRÜ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2019
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İstanbul Esenyurt Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 120
Özet
Bu araştırmada“Babacan Liderlikle Yöneticiye Güven Arasındaki İlişki”incelenmiştir. Bu amaçla İstanbul'daki bir perakende tekstil firmasının çalışanları arasından tesadüfi olarak seçilen 193 kişiye paternalistik liderlik ve yöneticiye güven ölçekleri uygulanarak toplanan veriler SPSS 22 programında değerlendirilmiştir.
Özet (Çeviri)
In this research, the relationship between Babacan leadership and trust in manager was examined. For this purpose, 193 individuals, randomly selected from among the employees of a textile company in Istanbul, were administered paternal leadership and confidence scales to the managers and the data were evaluated in SPSS 22 program.