Kişiye özel kariyer modelinin iş ve yaşam kalitesi üzerine etkisi
Special career for person model on quality of business and life to effect
- Tez No: 603057
 - Danışmanlar: PROF. DR. İPEK DEVECİ KOCAKOÇ
 - Tez Türü: Yüksek Lisans
 - Konular: İletişim Bilimleri, Communication Sciences
 - Yıl: 2019
 - Dil: Türkçe
 - Üniversite: Dokuz Eylül Üniversitesi
 - Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
 - Ana Bilim Dalı: Toplam Kalite Yönetimi Ana Bilim Dalı
 - Bilim Dalı: Kalite Yönetimi Bilim Dalı
 - Sayfa Sayısı: 122
Özet
Bu çalışma KÖK – Kişiye Özel Kariyer Modelinin içinde yer alan“Kariyer Check Up”isimli uygulamanın iş ve yaşam kalitesine olan etkisi araştırılmak üzere yapılmıştır. Hızla değişen dünyanın beklentilerimizle birlikte karakterimizde yarattığı farklılıklar hem hayatımızı hem de kariyerimizi doğrudan etkilemektedir. Bilginin ışık hızıyla yayıldığı günümüzde modern insanın en önemli ihtiyaçlarından birisi koçluk ve koçluğun hayatımıza dokunması gereken yerlerden birisi de şüphesiz ki kariyer. Meslek ve firma sayısının fazlalığı, kişinin kendini iyi tanıyamaması, gelişmeleri takip etmekte zorlanması gibi birçok faktör bireylerin kariyer seçimlerini yapmasında dezavantaj sağlamaktadır. Bu doğrultuda ortaya çıkmış ve başarılı sonuçlar alınmış olan“Kariyer Check Up”isimli uygulama detaylı olarak çalışmamızda incelenecektir.
Özet (Çeviri)
This study was conducted to investigate the effect of the practice named“Career Check Up”, about the quality of work and life which is included in the Personalized Career Model. The differences that our rapidly changing world creates in our character along with our expectations directly affect our lives and careers. Coaching is one of the most important needs of modern people in today's world where knowledge is spreading with the speed of light and one of the places where coaching should touch in our lives is undoubtedly career. Many factors such as high number of professions and firms, not knowing oneself well, having difficulty in following the developments provide disadvantages for individuals to make career choices. The application named Career Check Up , which has emerged in this direction and received successful results, will be analyzed in detail in our study.