Problems faced by young entrepreneurs benefiting from KOSGEB state support
KOSGEB devlet desteği alan genç girişimcilerin karşılaştığı problemler
- Tez No: 605692
- Danışmanlar: DOÇ. DR. ADİL ORAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 2020
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Orta Doğu Teknik Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: İşletme Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 157
Özet
Bu yüksek lisans tezi Türkiye'deki devlete desteği alan genç girişimcilerin problemlerini ortaya koymayı amaçlamaktadır. İlk olarak, binden fazla KOSGEB Girişimcilik Destek Programı'ndan faydalanan genç girişimci ile anket yapılmıştır. Yapılan anket sonuçları incelenmiştir. Anket katılımcıları 4 farklı başlık altında incelendi. Genç girişimcilerin cinsiyet farklılıklarının, eğitim seviyelerinin, yaşadıkları bölgelerin ve bulundukları sektörlerin; karşılaştıkları problemlere etkisi hesaplandı. Sonuçlar istatistiksel olarak analiz edildi ve yorumlandı. Türkiye'de devlet desteği alan genç girişimciler ile dünyadaki genç girişimcilerin problemleri karşılaştırıldı.
Özet (Çeviri)
This Master's thesis aims to determine the problems faced by young entrepreneurs benefiting from state support in Turkey. It describes and examines the results of a survey completed by more 1,000 young entrepreneurs benefiting from the KOSGEB Entrepreneurship Support Program. The survey participants were asked about four different subjects. The impact of gender differences, education level, regions, and sector of entrepreneurs on problems of young entrepreneurs were also investigated. The results were interpreted and analyzed statistically. The problems of young entrepreneurs who benefit from state support in Turkey are compared with those of young entrepreneurs in other countries.