Lider üye etkileşiminin kariyer memnuniyeti ve bireysel performans üzerindeki etkisi: Moğolistan sağlık kurumlarında bir araştırma
The effect of leader member exchange on career satisfaction and individual performance research in Mongolian health institutions
  1. Tez No: 608942
  2. Yazar: NURDANA YADMAA
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. GÜNEY ÇETİN GÜRKAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Sağlık Kurumları Yönetimi, Health Care Management
  7. Yıl: 2020
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Trakya Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Sağlık Kurumları Yöneticiliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 117
Özet
Bu araştırmanın amacı sağlık kurumlarında lider üye etkileşimin kariyer memnuniyeti ve bireysel performansa etkisini incelemektir. Ayrıca çalışanların demografik değişkenlere göre çalışanların lider üye etkileşimi algısı ve kariyer memnuniyetleri karşılaştırmaktır. Araştırmada Moğolistan sağlık kurumlarında çalışan 220 hemşire üzerinde gerçekleştirilmiştir. Ampirik analizlerde anova, t-testi, regresyon ve korelasyon analizi yöntemlerinden yararlanılmıştır.
Özet (Çeviri)
The aim of this research is to investigate the effect of leader member exchange in health institutions on career satisfaction and individual performance. It is also to compare employees' perception of leader member exchange and career satisfaction according to demographic variables. The study was conducted on 220 nurses working in Mongolian health institutions. Anova, t-test, regression and correlation analysis methods were used in the empirical analysis.