Data access layer development for interoperable GIS solutions using nhibernate mapper
Nhibernate mapper kullanılan girişimcilik CBS çözümleri için veri erişim katmanın geliştirilmesi
- Tez No: 610972
- Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ SEFER KURNAZ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
- Yıl: 2019
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 57
Özet
Bu çalışmada, yazışma önerileri sağlamak ve bu NHibernate Nesne eşleştiricisi çerçevesi tarafından sağlanan veritabanını eşleştirmek için otomatik olarak şema ve veritabanı kitaplığını geçebilen bir veritabanı eşleştirme aracı olan NHibernate Eşleştiricisi sunulmuştur. Önerilen haritalama, haritalamayı el ile nihai olarak da tanımlayabilen GUI aracılığıyla kabul edilebilir veya reddedilebilir. NHibernate, DBM için etkinleştirilmiş veritabanı şeması analizi yoluyla veri erişim katmanlarının geliştirilmesini destekleme yeteneklerinden dolayı GIS çözümleri için büyük destek sağlayabilir. NHibernate eşleştiricisi, özellikle GIS çözümü tarafından üretilen Etki Alanı Sınıfı kütüphanesi ile hızlı veri erişim düzeninin geliştirilmesine olanak sağlar.
Özet (Çeviri)
In this study the NHibernate Mapper is presented, which is a tool for database mapping, which can automatically transverse the schema and database library in order to provide correspondence suggestions and match the database provided by this NHibernate Object mapper framework. Suggested mapping can be accepted or rejected by means of the GUI, which can also manually define the mapping as final. NHibernate can offer great support for GIS solutions due to their ability to support the development of data access layers through the database schema analysis enabled for DBM. The NHibernate mapper is able to enable the development of quick data access layout, in particular with the GIS solution generated Domain Class library.