Smart grid's big data wireless computing
Akıllı ağının büyür veri kablosuz hisaplama
  1. Tez No: 610974
  2. Yazar: BARAA ADIL MAHMOOD MAHMOOD
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ SEFER KURNAZ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
  7. Yıl: 2019
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 58
Özet
Veri hacmini ve karmaşıklığını artıran akıllı şebeke gelişiminde daha iyi bir gelişme arayışının temel nedeni; şebekenin ekonomisi, güvenilirliği ve verimliliğidir. Bu veri türü, büyük verileri analiz etmek ve işlemek için güçlü bir teknoloji gerektirir. Bu raporda, dört iletişim alanına dayanan veri iletimi, depolama ve kaynakların analizi için akıllı bir şebeke analizi mimarisi öneriyoruz. Kablosuz iletişimi akıllı şebekeler için büyük veri farkındalığı yapan, büyük veri kablosuz bilgi işlem için veri etkin büyük ölçekli bir depolama planı öneriyoruz. Kablosuz iletişimi akıllı şebekeler için büyük veri farkındalığı yapan, büyük veri kablosuz bilgi işlem için veri etkin büyük ölçekli bir depolama planı öneriyoruz. Depolama planlaması için Genetik Algoritma (GA) ve günlük enerjiyi planlamak için iç optimizasyon, bir optimizasyon yaklaşımı olarak kabul edildi. Bu, tüketicilerin uzun vadeli maliyetlerini azaltacaktır.
Özet (Çeviri)
The main reason for seeking a better improvements in the smart grid development which increases data volume and complexity is economics, reliability and efficiency of the grid. This type of data requires a powerful technology to analyze and process big data. In this report, we propose an intelligent grid analysis architecture for the analysis of data transmission, storage and resources based on four fields of communication. We are proposing a data-enabled large-scale storage plan for big data wireless computing, that makes wireless communication big data awareness for smart grids. Genetic Algorithm (GA) for storage planning and internal optimization to plan daily energy was adopted as an optimization approach. This will reduce the long - term costs of consumers.