Design and implementation of web based for intermediate online shop by using MVC laravel framework
- Tez No: 611164
- Danışmanlar: Prof. Dr. OSMAN NURİ UÇAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bilim ve Teknoloji, Science and Technology
- Yıl: 2019
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 68
Özet
İnternet uygulamaları geliştirirken geleneksel metotlarla çalışmak, büyük sınırlamaları beraberinde getirdiği gibi, çok zaman almakta ve birçok beklenmedik hataya neden olmaktadır. Bu nedenle, bazı şirketler bu sorunları aşmak için“MVC doku yapılanması”isimli yeni bir teknik geliştirmişlerdir. Bu araştırmada web tabanlı e-ticaret uygulamaları ve üçüncü şahıs kullanıcılı online siteler için hazırlanmış bir tasarım ve uygulama modeli sunuyoruz. Bunu için Laravel yapısını kullandık. Bu çalışmayla birlikte otomatik işlenmiş ticari olmayan mantık ilişkisini ve standartlaşmış gelişimi öğreniyoruz. Tüm bunların ölçeklendirilebilir olması, uygulama vasıtasıyla verimliliği arttırmaktadır.
Özet (Çeviri)
Working with traditional methods to develop a web applications causing large limitations and a lot of time consuming and with number of unexpected errors . for this reason a new technology like MVC pattern frameworks found by some companies to deal with such issues . in this research we presented a design and implementation for web based application for e-commercial shop and third-part to buy products from online shops . we have used Laravel framework to do so . as result of this research we can find out the development was standardized and non-business logic relationships automatically processed, there was much scalability so this gives us more efficiency through the implementations.