Design of real-time monitoring and alarming system with low power consumption for patient health
  1. Tez No: 611415
  2. Yazar: ALI ADIL MANHAL AL JANABI
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ ÇAĞATAY AYDIN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 2019
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 57
Özet
Bu makale, hasta sağlığını gerçek zamanlı olarak izlemek için düşük güç tüketimi denetleyicisi ve alarm sisteminin tasarımını ve uygulanmasını göstermektedir. Önerilen cihaz, kalp atış hızını, kandaki oksijen seviyesini ve vücut sıcaklığını ölçerek kişilerin sağlıklarını izlemelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Bu cihaz ele takılacak ve Android akıllı telefona Bluetooth ile bağlanacaktır. Akıllı telefon, bu proje için geliştirelen uygulamayı kullanarak verileri doğrudan gösterecektir. Hastalık meydana geldiği zaman ve uygulama doktora acil durum mesajı gönderecektir. Düşük güçtü tüketimi göz önünde bulundrularak tasarlanan bu cihazda Kontrol kartı olarak Atmega328P kullanılmıştır ve diğer elemanlar da buna göre seçilmiştir. Uygulama sonuçları, önerilen cihazın literatürdeki diğer cihazlar ile karşılaştırıldığında hasta bilgilerini daha düşük güç tüketimi ile topladığıs nı göstermektedir.
Özet (Çeviri)
​This paper presents the design and implementation of a low power consumption controller and alarming system for monitoring patient health in real time. The proposed device is equiped to help people to monitor their health by measuring the heart beat rate, oxygen level in the blood and body temperature. This device will be worn to hand and will be connected to Android Smartphone (via Bluetooth). The Smartphone will show the data directly using an application that is developed for this project. After detecting the disease, a buzzer is running and the application will send an emergency SMS to the doctor. The control card is built using Atmega328P and components wich are required in order to produce this device due to low power consumption. The implementation results show that the proposed device is able to get information from the patient with low power consumption comparing with device in the literature