Holomorfik poly-norden manifoldlar ve bazı uygulamaları
Holomorphic poly-norden manifolds and its some applications
  1. Tez No: 612017
  2. Yazar: ZÜHRE TOPUZ
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ ÇAĞRI KARAMAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2019
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Atatürk Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Geomatik Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 63
Özet
Bu tezde ilk olarak,holomorfik poly-Norden manifoldu tanıtılmıştır.bu manifoldun Riemann eğrilik tensörünün belirli özellikleri incelenmiştir ve bu konuyla ilgili bir örnek verilmiştir.Daha snra bu manifold üzerinde yarı simetrik metrik poly F-konneksiyonu tanımlanmıştır.bu konneksiyonun eğrilik ve burulma tensör alanlarının bazı özellikleri araştırılmıştır.
Özet (Çeviri)
In this thesis,firstly,a holomorphic poly-norden manifold was introduced.Certain properties of riemann curvature tensor of this manifold was examined and an example was given.Then the semi-symmetric metric poly F-connection on this manifold was described and some properties of the curvature tensor field and torsion tensor field was investigated with respect to this connection.