Kendisi ve tersi yalınkat fonksiyonların katsayı problemleri
Coefficient problems of bi-univalent functions
  1. Tez No: 617322
  2. Yazar: ŞAHSENE ALTINKAYA
  3. Danışmanlar: PROF. DR. SİBEL YALÇIN TOKGÖZ
  4. Tez Türü: Doktora
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2019
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Bursa Uludağ Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 110
Özet
Bu tez çalışması dört bölümden oluşmaktadır. Birinci bölüm giriş bölümüdür. İkinci bölümde; karmaşık analizin temelini oluşturan, çalışmanın ilerideki bölümlerinde kullanılacak olan bazı tanımlar ve teoremler verilmiştir. Üçüncü bölümde; kendisi ve tersi yalınkat fonksiyonların yeni alt sınıfları tanımlanmış ve çalışılmıştır. Bu sınıflara ait fonksiyonlar için katsayı tahminleri, Fekete-Szegö eşitsizlikleri ve Hankel determinant sınırları elde edilmiştir. Dördüncü bölümde; elde edilen sonuçlar değerlendirilmiştir.
Özet (Çeviri)
This thesis consists of four chapters. The first chapter is the introduction section. In the second chapter; some of the definitions and theorems that will be used in the later sections of the thesis, which form the basis of complex analysis, are given. In the third chapter; new subclasses of bi-univalent functions have been introduced and studied. Coefficient estimates, Fekete-Szegö inequalities and Hankel determinant boundaries are obtained for functions belonging to these classes. In the fourth chapter; all obtained results are discussed.