Rusçanın yabancı dil olarak başlangıç seviyesinde eğitimi
Teaching Russian as a foreign language at the initial stage of education
- Tez No: 621161
- Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ YALÇIN YUNUS
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Dilbilim, Linguistics
- Yıl: 2020
- Dil: Rusça
- Üniversite: Kafkas Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Slav Dilleri ve Edebiyatları Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Rus Dili ve Edebiyatı Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 92
Özet
Yüksek Lisans Tezi «eğitimin ilk aşamasında yabancı dil olarak Rusça öğretmek»olarak adlandırılır. Çalışma beş bölümden. İlk bölümün Başlığı“Rus dilini yabancı dil olarak öğretme metodolojisinin Genel soruları”, sırayla bölüm iki paragraf içerir. İlk paragrafın adı“yabancı dil ve yabancı dil ve diğer bilimler ile ilişkisi olarak Rus Öğretim Yöntemleri”ve ikinci paragraf «yabancı dil olarak Rus dilinin öğretim metodolojisinin temel hükümleri“ olarak adlandırılır. İkinci bölüm ”öğrenmenin ilk aşamasında öğrencilerle çalışmanın bazı özellikleri“. ”eğitimin ilk aşamasının Karakterizasyonu“nın bir paragrafından oluşur» ”Telaffuz Eğitimi“ nin üçüncü bölümü beş paragraftan oluşur:» «fonetik ve tonlama üzerine çalışmanın özellikleri ünlülerin Telaffuzları,» «ünsüzlerin Telaffuzları,» kelimenin «Telaffuzları, tonlama üzerine çalışma»”. Dördüncü bölüm «dilbilgisi ve kelime bilgisi üzerine çalışma «üç paragrafa ayrılmıştır:» «dilbilgisi Eğitimi,» «kelime bilgisi üzerine çalışma,» öğrenmenin ilk aşamasında öğrenme metinleri“. Beşinci bölüm «konuşma faaliyeti türlerine göre beceri ve beceri oluşumu,» «dinleme Eğitimi,» «konuşma Eğitimi,» okuma Eğitimi, «”yazma ve yazma Eğitimi" olmak üzere dört paragraftan oluşmaktadır» ANAHTAR KELİMELER: Yabancı Dil, Rus Dili, Öğretim Yöntemleri, Dilbilgisi Eğitimi, Telaffuz Eğitimi, Öğrenmenin İlk Aşamasında
Özet (Çeviri)
The master's thesis is called“Teaching Russian as a foreign language at the initial stage of education”. The work consists of five chapters. The title of the first Chapter“General questions of teaching methods of Russian as a foreign language”, in turn, the first Chapter includes two paragraphs. Russian Russian as a foreign language and its relationship with other Sciences“, and the second paragraph is called”the Main provisions of the methodology of teaching Russian as a foreign language. The second Chapter“Some features of working with students at the initial stage of training”consists of one paragraph“Characteristics of the initial stage of training”. The third Chapter of“pronunciation Training”consists of five paragraphs:“Features of work on phonetics and intonation”“Pronunciation of vowel sounds”,“Pronunciation of consonant sounds”,“Pronunciation of the word”,“ work on intonation. The fourth Chapter ”work on grammar and vocabulary“ is divided into three paragraphs: ”teaching grammar“, ”Work on vocabulary“, ”Training texts at the initial stage of training“. The fifth Chapter ”Formation of skills and abilities by types of speech activity“ consists of four paragraphs ”listening Training“, ”speaking Training“, ”reading Training“, ”writing And writing training» KEY WORD: Foreign Language, Russian Language, Teaching Methods, Grammar Education, Pronunciation Education, In The First Stage Of Learning