Manyetik eğrilerin fermi-walker türevinin enerjisi
Energy of fermi walker derivative of magnetic curves
  1. Tez No: 636896
  2. Yazar: HATİCE ÖZDEMİR
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. TALAT KÖRPINAR
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2020
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Muş Alparslan Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 60
Özet
Bu çalışma beş bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde, çalışmanın giriş kısmı verilmiştir. İkinci bölümde, konu hakkında kaynak araştırması yapılmıştır. Üçüncü bölümde, konu ile ilgili temel tanım ve kavramlar ifade edilip, 3-boyutlu Öklid uzayındaki manyetik eğriler ile ilgili tanım ve teoremlere yer verilmiştir. Dördüncü bölümde, manyetik eğrilerin Fermi-Walker türevlerinin enerjileri hesaplanmıştır. Son bölümde ise sonuçlar verilmiştir.
Özet (Çeviri)
This work has consisted of five chapters. The first part of the study has been given. In the second part, a resource survey has been done on the subject. In the third section, the basic definitions and concepts related to the subject have been expressed and the introduction and theorems related to magnetic curves in 3-dimensional Euclidean space have been given. In the fourth chapter, the energies of Fermi-Walker derivatives of magnetic curves have been calculated. Results have been given in the final section.