Kompleks mertebeli (p,q)-yıldızıl ve (p,q)-konveks fonksiyon sınıfları için Fekete-Szegö problemi
Fekete-Szegö problem for classes of (p,q)-starlike and (p,q)-convex functions of complex order
- Tez No: 641442
- Danışmanlar: PROF. DR. EKREM KADIOĞLU
- Tez Türü: Doktora
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2020
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Atatürk Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 67
Özet
Amaç: Yeni bir sınıf olan kompleks mertebeli (p,q)-yıldızıl ve (p,q)-konveks fonksiyon sınıfları için Fekete-Szegö Problemini incelemek amaçlanmıştır. Yöntem: Matematiksel araştırmalardaki yöntem tümden gelimdir. Bu amaçla teoremler oluşturularak ispatları yapılmıştır. Bulgular: Kompleks mertebeli (p,q)-yıldızıl ve (p,q)-konveks fonksiyon sınıflarında Fekete-Szegö Problemini oluşturan eşitsizlik için sınırlar elde edilmiştir. Sonuç: Fekete-Szegö Problemi için elde ettiğimiz sınırlar literatürde bulunan bazı sonuçları genelleştirmiştir.
Özet (Çeviri)
Purpose: The aim of the study is to examine the Fekete-Szegö Problem for two new classes: (p,q)-starlike and (p,q)-convex function of complex order. Method: The method in mathemathical research is deductive. For this purpose, the theorems were created and their proofs were made. Findings: The bounds are obtained for the inequality that forms the Fekete-Szegö Problem in function classes (p,q)-starlike and (p,q)-convex of complex order. Results: Bounds found within the context of this study for the Fekete-Szegö Problem generalized some results from the literature.