Yoğunlaştırılmış pazarlamada tanıtım faaliyetlerinin kullanımı örnek olay: Savunma sanayiinde insansız hava aracı görsel materyalleri Bayraktar Holding İHA tanıtım faaliyetleri
Use of promotional activities in intensive marketing case study: Unmanned aerial vehicle visual materials in defense industry Bayraktar Holding UAV promotion activities
  1. Tez No: 643659
  2. Yazar: ERMAN TATLIOĞLU
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. SEDAT ÖZEL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Radyo-Televizyon, İletişim Bilimleri, İşletme, Radio and Television, Communication Sciences, Business Administration
  7. Yıl: 2020
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Kocaeli Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Radyo Televizyon ve Sinema Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Radyo-Televizyon ve Sinema Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 82
Özet
Bu çalışmada, Yoğunlaştırılmış Pazarlamada Tanıtım Faaliyetlerinin Kullanımı konularına açıklık getirilmesi amaçlanmıştır. Örnek Olay olarak: Savunma Sanayiinde İnsansız Hava Aracı Görsel Materyalleri Bayraktar Holding İHA Tanıtım Faaliyetleri seçilmiştir. Çalışmada veri toplamak amacıyla; çeşitli Devlet Kütüphaneleri, Ulusal Tez Merkezi, Google Akademik ve açık kaynak İnternet Adreslerinden faydalanılmıştır. Araştırmanın birinci bölümünde; giriş kısmına yer verilerek konuların genel kapsamlı açıklamaları yapılmıştır. Araştırmanın ikinci bölümünde; Yoğunlaştırılmış Pazarlama ve Yoğunlaştırılmış Pazarlamada Tanıtımın Önemi konuları incelenmiştir. Araştırmanın üçüncü bölümünde; Tanıtım Faaliyetleri Tasarım ve Görsellik konuları incelenmiştir. Araştırmanın dördüncü bölümünde; İnsansız Hava Aracı Tanıtım Faaliyetlerinde Kullanılan Görsel Materyallere Yönelik İnceleme konuları işlenmiştir. Araştırmada BAYKAR Holding'in tanıtımında kullanılan görsel materyaller, fotoğraflar ve videolar incelenmiştir. Araştırmada toplam 24 (Yirmi Dört) adet fotoğraf teknik, sosyolojik ve psikolojik olarak incelendikten sonra çözümlemeler yapılmıştır. Araştırmanın sonucunda; Yoğunlaştırılmış Pazarlamada Tanıtım Faaliyetlerinin Kullanımı Örnek Olay: Savunma Sanayiinde İnsansız Hava Aracı Görsel Materyalleri Bayraktar Holding İHA Tanıtım Faaliyetleri yorumlanmıştır.
Özet (Çeviri)
In this study, it is aimed to clarify the usage of Promotional Activities in Intensive Marketing. As a Case Study: Unmanned Aerial Vehicle Visual Materials in the Defense Industry Bayraktar Holding UAV Promotion Activities were selected. In order to collect data in the study; Various Public Libraries, National Thesis Center, Google Scholar and open source Internet addresses were used. In the first part of the research; General explanations of the topics were made by including the introduction. In the second part of the research; Intensive Marketing and Importance of Promotion in Intensive Marketing topics are examined. In the third part of the research; Promotion Activities Design and Visuality issues were examined. In the fourth part of the research; Examination subjects for Visual Materials Used in Unmanned Aerial Vehicle Promotion Activities were discussed. In the research, visual materials, photographs and videos used in the promotion of BAYKAR Holding were examined. In the research, after examining a total of 24 (24) photographs technically, sociologically and psychologically, analyzes were made. As a result of the research; Use of Promotional Activities in Intensive Marketing Case Study: Unmanned Aerial Vehicle Visual Materials in the Defense Industry Bayraktar Holding UAV Promotion Activities were interpreted..