Yapılandırmacı yaklaşım bağlamında değerler eğitimine yönelik yöntem ve tekniklerin uygulanması (7. sınıflar örneği)
The impleventation of methods and techniques for valves education in the context of constructivist approach (Examples for seventh graders)
  1. Tez No: 647033
  2. Yazar: HACER ÇAYAN YOBAŞ
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. OSMAN TAŞTEKİN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Din, Eğitim ve Öğretim, Religion, Education and Training
  7. Yıl: 2020
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Felsefe ve Din Bilimleri Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 158
Özet
Bu çalışmanın amacı değer eğitiminde kullanılacak olan öğrenci merkezli yöntem ve tekniklerin öğrencinin kendi değerini oluşturmasına ve değeri içselleştirmesine sağladığı katkıyı ortaya koymaktır. Nitel veri toplama tekniklerinden gözlemin kullanıldığı bu çalışmada değer eğitimi yapılırken öğrenci merkezli yöntem ve tekniklerin öğrencinin derse olan katılım ve ilgisini arttırdığı, kendi değerini oluşturmasına ve değeri içselleştirmesine olanak sağladığı sonucuna ulaşılmıştır.
Özet (Çeviri)
The aim of this study is to reveal the contribution of student-centered methods and techniques to be used in value education to the student's creation and internalization of value. In this study, in which observation, one of the qualitative data collection techniques, was used, it was concluded that while conducting value education, student-centered methods and techniques increase the student's participation and interest in the lesson, create their own value and internalize value.