Fraksiyonel integro diferansiyel denklem sistemlerinin kararlılığı
Stability of fractional integro differantial equation systems
  1. Tez No: 654484
  2. Yazar: FATMA AYDEMİR
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. ERDAL KORKMAZ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2020
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Muş Alparslan Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 54
Özet
Bu çalışmada, kesirli diferansiyel denklemlerin yeni kararlılık sonuçları ve kullanılan analitik yöntemler hakkında kısa bir genel bakış verilmiştir. Lineer kesirli sistemin öz değerleri analiz edilerek kararlılığı tartışılmıştır. Ayrıca lineer olmayan kesirli dinamik sistemin kararlılığı lineer olmayan terimde koşullar verilerek analiz edilmiştir. Ayrıca, kesirli nötr ve integro diferansiyal sistemlerin kararlılığı incelenmiştir. Kesirli diferansiyel denklemlerin uygulanabilirliğini göstermek için bazı örnekler sunulmuştur.
Özet (Çeviri)
In this study, a brief overview of the new stability results of fractional differential equations and the used analytical methods is given. The stability of the linear fractional system is discussed by analyzing the eigenvalues. In addition, the stability of the nonlinear fractional dynamical system is analyzed in the nonlinear term by giving the conditions. In addition, the stability of fractional neutral and integro differential systems was investigated. Some examples are presented to demonstrate the applicability of fractional differential equations.