Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp fakültesi araştırma görevlilerinin mikrobiyota ve probiyotikler hakkındaki görüşleri
Opinions of research assistants of Ondokuz Mayis University Medical Faculty about microbiota and probiotics
- Tez No: 654760
- Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ MUSTAFA YASİN SELÇUK
- Tez Türü: Tıpta Uzmanlık
- Konular: Aile Hekimliği, Family Medicine
- Yıl: 2020
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Ondokuz Mayıs Üniversitesi
- Enstitü: Tıp Fakültesi
- Ana Bilim Dalı: Aile Hekimliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 90
Özet
AMAÇ: Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi araştırma görevlilerinin mikrobiyota ve probiyotikler hakkındaki görüşlerini belirlemek amaçlanmıştır. GEREÇ VE YÖNTEM: Kesitsel tipte tanımlayıcı araştırma tipindeki çalışma 15.11.2020–01.01.2021 tarihleri arasında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinde araştırma görevlisi olarak çalışmakta olan 577 araştırma görevlisinden çalışmaya katılmayı kabul eden 257 araştırma görevlisi ile yapılmıştır. Veri toplama aracı olarak anket formu kullanılmıştır. Verilerin analizinde“IBM SPSS 25.0”kullanılmıştır.
Özet (Çeviri)
AIM: It was aimed to determine the opinions of research assistants of Ondokuz Mayıs University Medical Faculty about microbiota and probiotics. MATERIALS AND METHOD: The cross-sectional descriptive research type study was conducted with 257 research assistants who accepted to participate in the study among 577 research assistants who were working as research assistants at Ondokuz Mayıs University Faculty of Medicine between 15.11.2020 and 01.01.2021. Questionnaire form was used as data collection tool. A p value of