Elektronik dönüşüm sürecinin vergi gayretine etkisi
Of the electronic transformation process effect on tax executionc
  1. Tez No: 657267
  2. Yazar: MUSTAFA SALİH BAYRAM
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. YILDIRIM ERCAN ÇALIŞ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2020
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Marmara Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Muhasebe Finansman Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 123
Özet
Çalışmamızda elektronik dönüşüm uygulamaları ve vergiye dair kavramlardan bahsedildikten sonra uygulamalar içerinde temel ayakları oluşturan elektronik fatura ve elektronik defter uygulamaları hakkında ayrıntılı bilgilere yer verilmiştir. Devamında vergi gayretine etkisi yadsınamaz olan vergi denetiminin önemi üzerinde durulmuştur. Son olarak konunun en önemli ayaklarından biri olan serbest muhasebeci mali müşavirler ile yapılmış olan yirmi soruluk anket çalışması sonucu ulaşılan bulgular üzerine değerlendirmelerde bulunulmuştur.
Özet (Çeviri)
In our study, after mentioning the concepts of electronic conversion applications and tax, detailed information about electronic invoices and electronic book applications, which constitute the basic pillars of applications, are included. Afterward, the importance of tax control, which has an undeniable effect on tax effort, has been emphasized. Finally, evaluations were made on the findings obtained as a result of a twenty-question survey conducted with independent accountant financial advisors, one of the most important pillars of the subject.