Evaluation on team motivation and self-motivation in Ministry of Libyan Planning Department
Libya Planlama Bakanlığında takım motivasyonu ve öz motivasyon değerlendirmesi
  1. Tez No: 657619
  2. Yazar: KHALED ALZAROUQ EMHEMMED SALEH
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. MURAT TUNÇBİLEK
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2020
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Karabük Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 111
Özet
Aslında, Libya'daki departmanların organizasyonların kötü yönetimden kaynaklanan risklerin sonuçlarıyla karşı karşıya kaldıklarından kaynaklanmakta olan en yüksek seviyedeki eksik, temsilcilerin yardımı olarak tanımlanan sponsorluğun yanlış anlaşılmasından kaynaklı sonuçlarla karşı karşıya kalmalarıdır. Dahası, grup ekibinin öz motivasyon düzeyleri ile bağlantılı ekip motivasyonlarının yokluğu ve bu araştırmanın gerekli düzeyde ekip motivasyonu gerektirmenin etkisini araştıracağı gelecekteki hayallerin yokluğu, tıpkı komşu ülkelerdeki gibi farklı tezatlar oluşturmaktadır. Çalışmamız, planlama ve düzenleme olmadan israf edilen pahalı maliyet kaynaklarının olduğu Libya örgütlerindeki ekip öz motivasyonlarının sonuçlarını değerlendirmeyi amaçlamaktadır. Ayrıca, yüksek verimlilik düzeyine ulaşmak için bilgi aktarımı ile ilişkili çalışan eğitimi eksikliği de yine çalışma kapsamında incelenmiştir. Çalışmanın sonuçlarına göre, ölçeklerin geçerlilik ve güvenirliği, Takım İçin Ölçme Modelinin yanı sıra çalışan memnuniyeti üzerinde zaten etkisi olan öz motivasyonla ilgilidir. Engeller ve takım üretkenliği performans yapılarını gösterdiğinden, ekiplerin öz motivasyonunu etkilememektedir. Engeller ve ekip üretkenliği ve performansı, çalışan memnuniyeti ile de ilişkilidir.
Özet (Çeviri)
In fact, the managerial conditions in Libyan organizations are communicated as Libyan divisions experience the risk effects the organizations due to poor administration belongs with misconception of the sponsorships which is named as taken the help from the top-level of lacking representatives' self-motivation. Moreover, the absence of group of team motivations which is linked with group team self-motivation levels and absence of future dreams where this investigation will survey the effect of requiring team-motivations at the necessary level contrasted with the creating nations just as even the neighboring nations. This study aims to evaluate team self-motivation on the Libyan organizations which there are expensive cost resources squandering without outcomes, planning and regulation there is a clear insufficiency which is linked with lacking of knowledge of the team work tasks belongs to the management. Also, the lack of employees training which is associated with the transfer of knowledge to reach high level of productivity. As results of the study, scales validity and reliability shows the Measurement Model for Team as well as self-motivation, Barriers and team productivity and performance constructs which already has an impact on employee satisfaction, it does not affect the Team/self-motivation, Barriers and team productivity and performance is associated with employee satisfaction.