Improving the QoS in a simulated GPRSnetwork
  1. Tez No: 667066
  2. Yazar: ALMUATASIM SALAM M RAFIQ ALABDALI
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ DOĞU ÇAĞDAŞ ATİLLA
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
  7. Yıl: 2018
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 104
Özet
Genel paket radyo hizmeti (GPRS), 2,5 nesil bir hücresel Global System for Mobile'ın bir uzantısı olarak tanıtılan teknoloji (GSM) ağları, paket yönelimli sağlama konusundaki sınırlamalarını ele almak için Hizmetler. Günümüzün mobil cihazları, kullanıcılarının bağlantıda kalmasını sağlar dijital dünyaya ve çok çeşitli hizmetlere erişin. Bunların doğası hizmetler yalnızca tek bir küresel hizmet olarak tanımlanamaz, çünkü kapasite talep ve zaman kısıtlamaları bir hizmet türünden diğerine değişir. Multimedya uygulamaları, yumuşak Hizmet Kalitesi (QoS) kısıtlamaları gerektirir. Ancak, ağ trafiği oldukça çeşitlidir ve her trafik türünün benzersiz özellikleri vardır. bant genişliği, gecikme ve kullanılabilirlik gereksinimleri. Multimedya uygulamalarının desteklenmesindeki temel sorun, bunların yönetilmesidir. farklı QoS gereksinimleri. Bu makale, bu sorunu şu şekilde çözmeye çalışır: bir mobil ağda çok etmenli bir sistem (MAS) geliştirmek. Hibrit P2P ve MAS'lar, Java aracıları mobil cihazlara uygulanarak entegre edilir. Bu ajanlar, anılarının bir kısmını gönüllü olarak toplamın bir parçası olarak açığa çıkarır. mobil cihazlar arasındaki etkileşimi koordine eden önbellek sistemi P2P dosya paylaşımını etkinleştirin. Bu makale aynı zamanda mobil cihazlar için bir aracı platformu oluşturur. yazılım modülleri ve Java Agent Geliştirme Ortamı ile birlikte Hafif Genişletilebilir Ajan Platformu tarafından sağlanan uzantı. önerilen sistem, azaltarak mükemmel kalite ve performansa ulaşır. toplamını etkileyen veri aktarımının yerelleştirilmesi yoluyla genel trafik bit hızı, kullanılabilirliği artırır ve gecikmeyi azaltır
Özet (Çeviri)
General packet radio service (GPRS) is a 2.5 generation cellular technology that was introduced as an extension of Global System for Mobile (GSM) networks to address their limitations in providing packet- oriented services. The modern-day mobile devices allow their users to stay connected to the digital world and access a large variety of services. The nature of these services cannot be described just as one global service because the capacity demand and time constraints vary from one type of service to another. Multimedia applications require soft Quality of Service (QoS) constraints. However, network traffic is highly diverse and each traffic type has unique bandwidth, delay, and availability requirements. A key problem in supporting multimedia applications is managing their different QoS requirements. This paper attempts to solve this problem by developing a multi-agent system (MAS) in a mobile network. Hybrid P2P and MASs are integrated by implementing Java agents on mobile devices. These agents voluntarily expose part of their memories as part of the total cache system, which coordinates the interaction among mobile devices to enable P2P file sharing. This paper also builds an agent platform for mobile devices by using software modules and the Java Agent Development Environment with the extension provided by t h e Lightweight Extensible Agent Platform. The proposed system achieves excellent quality and performance by reducing the overhead traffic through the localization of data transfer, which affects the total bit rate, increases the availability, and reduces the latency