Human identification using palm print images based on combined local binary pattern and gray level co-occurrence matrix
- Tez No: 672255
- Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ AHMET ALTUNDAG
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
- Yıl: 2020
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Bilgi Teknolojileri Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 65
Özet
Bu teze, bir görünümden yararlı özelliklerin tamamlanması için basit ama güçlü bir yöntem, palmilerin tanımlanması için üniforal bir yerel ikili desen ifade edilir, bu yöntem bir görünümün tüm faydalı bilgilerini çekebilir. Gri Seviye Kıyafet Matris ve Kombine Gri Seviye Ko-Oluşum Matrisi ve Yerel İkili Desen Özelliği ekstraksiyonu test edilmiştir. Yerel ikili desen yöntemine ulaşılan en iyi sonuç
Özet (Çeviri)
In this thesis, for the complete extraction of useful features from an appearance,a simple but powerful method an uniform local binary pattern to identification of palms are expressed because this method can pull out all the useful information of an appearance .The gray level Co-occurrence Matrix and Combined gray level Co-occurrence Matrix and local Binary Pattern feature extraction are tested. The best result reached from local Binary Pattern method.