Reconfiguration multistage distribution network management by using distribution generated under the smart grid environment
  1. Tez No: 672334
  2. Yazar: BARAA AYAD KADHIM AL-MAGSOOSI
  3. Danışmanlar: Prof. Dr. OĞUZ BAYAT
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilim ve Teknoloji, Science and Technology
  7. Yıl: 2020
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 64
Özet
Modern güç dağıtım yönetim sistemleri, içlerinde bulunan devre kesiciler, anahtarlar ve transformatörler gibi dağıtım ve iletim ağlarıdır. Elektrik modelleme yaparken ağ cihazları, çalışma davranışının iki yönü ve şematik gösterimler şeklinde görsel bir temsil vardır. Yarın dağıtım ağı bugün olduğu gibi değil. Bu nedenle, büyük ağlarda, çevrilen kodu belirlemenize izin vermeyen birçok işlev türü vardır. Bir sistem, birkaç belirli cihaz sınıfının davranışını genişletme genel yeteneğine sahiptir, dönüştürücüler veya adaptörler gibi ve işlevsel cihaz tipi. Bu cihazda yürütülebilen veya çalıştırılabilen komutlar, cihaz durumları gibi olası ilişkileri veya dahili durumları tanımlayın, dahili topolojiyi değiştirmek için uzaktan kontrol edilen komutlar veya değerler. Bu tez, bu soruna sistemik bir DG'nin çeşitli çözümlerini açıklar. dağıtım sistemi. Dağıtım üreten DG'ler için geleneksel işlevlere ek olarak. Örneğin, alarm listelerini yönetmek, sistem, bir alarm kullanan bir dizi gelişmiş özelliği destekler. ağ modeli. Bununla birlikte, enerji dağıtımını kontrol etmek için en önemli işlevlerden biri olarak kabul edilen akıllı şebeke sistemi, bağlı enerji kaynaklarının atanmasıdır. Müşterinin güvenlik kurallarına göre anahtarlama zamanını ayarlayabileceğiniz ve işlemi otomatik olarak kontrol edebileceğiniz işlevler de vardır. Diğer özellikler, satış sonrası hizmet geçişi seçeneklerinizin hızlı bir değerlendirmesini sağlar. Daha kapsamlı bir analiz için, çeşitli enerji analizi fonksiyonları, alt ağın veya tek tek dalların yüksek voltajlı taşıma ağının bir analizini sunar.
Özet (Çeviri)
Modern power distribution management systems are distribution and transmission networks such as circuit breakers, switches and transformers that are included in them. When modeling electrical network devices, there are two aspects of working behavior and a visual representation in the form of schematic notations. Tomorrow the distribution network is not what it is today. Therefore, in large networks, there are many types of functions that do not allow you to determine the translated code. A system has the general ability to extend the behavior of several specific classes of devices, such as converters or adapters, and the functional type of device. Define potential associations or internal states, such as commands that can be executed or executed on this device, device states, as well as commands or values that are controlled remotely to change the internal topology. This thesis describes the various solution a DG systemic to that problem these may arise when into a distribution system. In addition to the traditional functions for the distribution generating DGs. For example, managing alarm lists, the system supports a number of advanced features that use a network model. However, the smart grid system considered one of the most important functions for controlling energy distribution is the assignment of the energy sources connected. There are also functions with which you can set the switching time according to the customer's safety rules and automatically check the operation. Other features provide a quick assessment of your options for after-sales service migration. For a more comprehensive analysis, various energy analysis functions offer an analysis of the high-voltage transport network of the sub-network or individual branches.