Intelligent identification system based on iris pattern recognition
Akıllı tanımlama sistemi tabanlıiris deseni tanıma üzerine
  1. Tez No: 672893
  2. Yazar: KHALID MANSOOR ABDULAZEEZ AL-RAWE
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. SEFER KURNAZ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilim ve Teknoloji, Science and Technology
  7. Yıl: 2021
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Bilgi Teknolojileri Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 55
Özet
Tanımlama süreci, günlük olarak kullanılan güvenliği sağlamak için önemli süreçlerden biridir. katılım sistemi, çeşitli internet veya sosyal siteler, kişisel hesaplar gibi birçok alanda bankaların ve diğer önemli alanların içinde. Bu makalede, model gerçek bir model modudur. SIFT tekniğinde önerilen bireyin karakterinin belirteci. Kimlik hırsızlığıyla mücadele etmek için, kötü görüntü kalitesi, ortam dünyasının gürültüsü ve oynaklığı, iris modellerini tanımladık ve her kişi için özellikler. 50 veri setinde Hamming mesafe algoritması kullanıldı. Veri setine yeni girenlerin mevcut bir kişininkine ne kadar yakın olması gerektiğini anlamak için bireyler giriş. Değerin %98'i, sahte onay oranı ve %0,15 ve %0,25'lik ret hızı ayrı ayrı, uygulama stratejisinin sonuçlarını verdi.
Özet (Çeviri)
The identification process is one of the important processes to achieve safety, which is used daily in many areas such as the attendance system, various Internet or social sites, personal accounts inside banks and other important areas. In this article, the model is a genuine model mode as a marker of the character of the individual suggested on the SIFT technique. To tackle identity theft, poor picture quality, noise and volatility of the ambient world, we have defined the iris patterns and features for each person. The Hamming distance algorithm was used on a dataset of 50 individuals to figure out how close new entrants to the dataset ought to be to a current person's entry. 98% of the value, the bogus assent rate, and the refusal pace of 0.15% and 0.25%, separately, yielded the aftereffects of the application strategy.