Detection of doss attacks and abnormalities within the network
Doss saldırılarının tespiti ve ağ içindeki anormallikler
  1. Tez No: 672904
  2. Yazar: MOHAMMED HASHIM MOHSIN ALHAMDI
  3. Danışmanlar: Assist. Prof. Dr. OĞUZ KARAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
  7. Yıl: 2021
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 63
Özet
İnternette kullanıcının ve cihazının açık bir şekilde tanımlanması sorunu çok önemlidir. ve bugün ele alınan konu. Sebepler, esas olarak, artan sayıda farklı hastalığa karşı önlemdir. saldırı türleri değil, aynı zamanda içeriğin yerelleştirilmesi ve belirli bir kullanıcı türüne uyarlanması. Bu, uygulamayla etkileşime giren kullanıcıları tanıma ve tanımlama ihtiyacını ifade eder. Var ağ katmanı IP adresi eşlemesinden uygulamaya kadar tanımlamaya yönelik birkaç farklı yaklaşım kullanıcı hesaplarının yönetimi. Ancak, her birinin avantajları ve dezavantajları vardır. Bu çalışmanın amacı, esas olarak HTTP'den elde edilen bilgilere dayalı benzersiz bir tanımlayıcı oluşturmaktır. veya TCP protokolü. Ancak, algoritmanın kendisini oluşturmadan önce, bazı anahtarları tanımlamak önemlidir. alanlar ve prosedürler. Girişin aşağıdaki paragrafları bu nedenle kısaca aşağıdakileri ele alacaktır: istemci-sunucu uygulamalarının çalışması ve çalışma alanının mimarisi.
Özet (Çeviri)
The issue of unambiguous identification of the user and his device on the Internet is a very important and addressed topic today. The reasons are mainly prevention against an increasing number of different types of attacks, but also the localization and adaptation of content to a specific type of user. This implies the need to recognize and identify the users who interact with the application. There are several different approaches to identification, from network layer IP address mapping to application management of user accounts. However, each of them has its advantages and disadvantages. The aim of this work is to create a unique identifier based on information available mainly from HTTP or TCP protocol. However, before building the algorithm itself, it is important to describe some key areas and procedures. The following paragraphs of the introduction will therefore briefly deal with the operation of client-server applications and the architecture of the work domain.