Bireysel spor branşları ile takım spor branşlarının uzamsal görselleştirilmelerinin karşılaştırılması
Comparison of individual sports branches and team sports branches spatial visualizations
  1. Tez No: 673406
  2. Yazar: GÜRKAN SELİM ÇELGİN
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ YAKUP YAZICI
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Spor, Sports
  7. Yıl: 2021
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Aydın Adnan Menderes Üniversitesi
  10. Enstitü: Sağlık Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Anabiilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 44
Özet
Amaç: Bu araştırma bireysel ve takım spor branşlarının uzamsal görselleştirilmelerinin karşılaştırılması incelemek amacıyla yapılmıştır. Gereç ve Yöntem: Araştırma verilerinin toplanması sırasında araştırmacı tarafından hazırlanmış demografik özelliklerden oluşan kişisel bilgi formu ve daha önceden bir bilimsel çalışmada kullanılmış Uzamsal Görselleştirme Ölçeği kullanılmıştır. Elde edilen verilerin değerlendirilmesinde ve istatiksel analizinde SPSS (version 22.0) programı kullanılmıştır. Gruplar arası karşılaştırmalarda T-Testi ve ANOVA testi uygulanmıştır. Araştırmanın istatistiksel olarak anlamlılık düzeyi "p
Özet (Çeviri)
Objective: This research was conducted to compare the spatial visualization of individual sports branches and team sports branches. Material and Methods: During the collection of research data, a personal information form consisting of demographic features prepared by the researcher and a Spatial Visualization Scale previously used in a scientific study were used. SPSS (version 22.0) program was used in the evaluation and statistical analysis of the obtained data. T-Test and ANOVA test were used for comparisons between groups. The statistical significance level of the study was accepted as "p