DESIGN TRIPLE-BAND DOUBLE H-SLOT MPA FOR C-BAND
C-BAND İÇİN ÜÇ BANTLI ÇİFT H-SLOT MPA TASARIM
- Tez No: 673519
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. SEFER KURNAZ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
- Yıl: 2021
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 62
Özet
Birkaç önemli kablosuz uygulamada, MSP antenleri. Bu makalede C-Band'de çift H-slot yama 3-bant anten uygulanmaktadır. Radyasyon modelleri, anten faydaları, VSWR ve yeniden yönlendirme kayıpları dahil radyasyon üretkenliği, ANSOFT HFSS Ver. 17.2. Bu antenin tasarımı diğer 3 bantlı antenlere göre daha kolaydır ve sadece bir alt tabaka, bir toprak ve bir koaksiyel besleme dizisinden oluşur. C-bandında (4-8 GHz) ele alıyorum ve sektörde 3 frekansımız var (4.01 GHz, 5.81 GHz ve 6.55 GHz). Rogers RT/duroid 5880/ ℇr 2.2'de yayılan yama yuvarlanır ve alt tabaka modeli için Yükseklik 15748 mm'dir. Elli ohm'luk anten, koaksiyel besleme teknolojisi ile beslenir. Antenin geri dönüş eksikliği 27.13 dB (4.01 GHz) ve 5.81 GHz (-21.78 dB) seviyesine yükselirken, 7.754 dB (6.55 GHz) ve 4.01 GHz, 8.357 dB (5.81 GHz) ve 7.232 dB (6.55 GHz) bunu önerdi. bu Anten için geri dönüş kaybı. Eşzamanlı. Simülasyon bilgisayarı VSWR 3.95-4.05 GHz, 5.75-5.88 GHz ve 6.5-6.61 GHz görüntüler.
Özet (Çeviri)
In several significant wireless implementations, the MSP antennas. Double H-slot patch 3-band antenna in C-Band is implemented in this article. The radiation productivity, including radiation patterns, antenna benefits, VSWR and rerouting losses, was simulated and described using ANSOFT HFSS Ver. 17.2. The design of this antenna is easier than other 3-band antennas and only consists of a substratum, a soil and a coaxial feeder string. I handle in C-band (4-8 GHz) and we have 3 frequencies in the sector (4.01 GHz, 5.81 GHz, and 6.55 GHz). On the Rogers RT/duroid 5880/ ℇr 2.2, the spreading patch is tumbled and the Hight is 15748mm for the substratum pattern. The fifty-ohm antenna is fed with coaxial feeding technology. The lack of return of the Antenna improved to 27.13 dB (4.01 GHz) and 5.81 GHz (-21.78 dB), while 7.754 dB (6.55 GHz) and 4.01 GHz, 8.357dB (5.81 GHz) and 7.232 dB (6.55 GHz) suggested the return loss for that Antenna. Simultaneously. The simulation computer displays VSWR 3.95-4.05 GHz, 5.75-5.88 GHz, and 6.5-6.61 GHz.