Bir elipste analitik olan fonksiyonların faber katsayılarının bazı lineer kombinasyonları için keskin eşitsizlikler
Sharp inequalities for certain linear combinations of the faber coefficients of functions analytic in an ellipse
- Tez No: 678238
- Danışmanlar: PROF. DR. ENGİN HALİLOĞLU
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2021
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Gebze Teknik Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 43
Özet
D={z: |z|< 1} birim dairesinde analitik fonksiyonlar için klasik S, C, P ve S^((2)) sınıfları mevcuttur. Bu çalışmada yukarıdaki sınıfların benzeri olan sınıflar E_r={z=x+iy∶ x^2/(1+1/r^2 )^2 +y^2/(1-1/r^2 )^2 1} eliptik bölgesinde S(E_r ), C(E_r ), P(E_r ) ve S^((2)) (E_r ) sınıfları olarak tanımlanmıştır. Bu sınıflara ait fonksiyonların Faber katsayılarının bazı lineer kombinasyonları için keskin eşitsizlikler elde edilmiştir.
Özet (Çeviri)
There are classical classes S, C, P and S^((2)) of functions analytic in the unit disk D={z: |z|< 1} . In this study, the classes S(E_r ), C(E_r ), P(E_r ) and S^((2)) (E_r ) that are similar to the classes above are defined in the elliptical domain E_r={z=x+iy∶ x^2/(1+1/r^2 )^2 +y^2/(1-1/r^2 )^2 1}. We have obtained sharp inequalities for certain linear combinations of Faber coefficients of functions belonging to these classes.