Operatör katsayılı schrödinger denklemlerinin ağırlıklı izinin asimtotik davranışı
- Tez No: 67841
 - Danışmanlar: PROF. DR. MEHMET BAYRAMOĞLU
 - Tez Türü: Doktora
 - Konular: Matematik, Mathematics
 - Yıl: 1996
 - Dil: Türkçe
 - Üniversite: Yıldız Teknik Üniversitesi
 - Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
 - Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
 - Sayfa Sayısı: 52
Özet
ÖZET L2(Ez,H) Hilbert uzayında operatör katsayılı -Av + Q(.r)u diferansiyel ifadesi ile oluşturulan, kendi kendine eşlenik L operatörünün spektrumunun, saf ayrık olduğu gösterilmiş ve hu operatörün ağırlıklı izi denilen fonksiyonun asimtotik davranışı incelenmiştir. Burada H ayrılabilir Hilbert uzayı: £3, üç boyutlu Euclid uzayı ve L2{Ea,H) ise £3 'de tanımlanmış, değerleri fTde olan kuvvetli ölçülebilir ve / \\f(x)\\ldx < X şartını sağlayan fonksiyonlar uzayıdır. L2(E3,Hyye ait keyfî /(.r) ve g(r) fonksiyonlarının skaler çarpımı (f(.r),g(.r))L2= I (f(x),g(.T))Hd* J E a şeklinde tanımlanır. Q{-r), j'iıı £3 'den alınmış her bir değerinde H'de kendi kendine eşlenik, pozitif tanımlı ve Q~1(x) tersi if'de (V.r ? E3) tam sürekli (tıkız) bir operatördür.
Özet (Çeviri)
SUMMARY The spectrum of the self-adjoint L operator which is formed by diffe rential expression - Am + Q(x)u with operator coefficient in Ii2(E3,H) Hilbert space has been shown to be pure-discrete and the asymptotic behaviour of function called the weighted trace of this operator has been examined. Here H is seperable Hilbert space, £3 three dimensional Euclid space and £2(^3, H) is the space of functions defined in E3, supplying the / ||/(*)||>