Orlicz ve lorentz dizi uzaylarında gösterim tipleri
Representing types in orlics and lorentz sequence spaces
  1. Tez No: 67893
  2. Yazar: H. AHMET ANIL
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. YILMAZ ALTIN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 1997
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Yüzüncü Yıl Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 41
Özet
ÖZET Bu tez üç bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde çalışmaya kaynaklık eden temel tanım ve teoremler verilmiştir. İkinci ve üçüncü bölümlerde bazı stable Banach dizi uzaylarının dualinin tipleri için bir temsil verildi. Yerel kompakt olan Lorentz dizi uzayları için ve sıfıra zayıfça yakınsayan tiplerin bir sınıfı için sınırlı alt kümeler üzerinde düzgün yakınsaklık topolojisine göre bir sınıflandırma elde edildi. Ayrıca Orlicz dizi uzayları ile ilgili teoremlere uygun olarak örnekler verildi.
Özet (Çeviri)
SUMMARY This thesis consists of three chapters. In the first chapters the fundamental definitions and theorem have been given. In the second and third chapter a representation for the types in some dual of stable Banach sequence spaces has been given. Simultaneously, a classification has been obtained for locally compact Lorentz sequence spaces and a class of weakly null types. On the bounded subsets with respect to uniformly convergence topology. In addition some examples were given for theorems related to Orlicz sequence spaces.