P-değerli analitik fonksiyonların yeni bir türev operatörü ve onun uygulamaları
A new differantial operator of P-valent analytic functions and its applications
  1. Tez No: 678993
  2. Yazar: ÖZGE ÇEKİN
  3. Danışmanlar: PROF. DR. ERHAN DENİZ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2021
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Kafkas Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 59
Özet
Bu tez çalışmasında, değerli analitik fonksiyonlar için yeni bir türev operatörü tanımlanmıştır. Bu operatör yardımıyla oluşturulan analitik fonksiyonların genelleştirilmiş bir altsınıfı için katsayı problemi, bükülme ve büyüme teoremleri, yıldızıllık ve konvekslik yarıçapı ve ekstremum noktaları gibi önemli özellikleri incelenmiştir. Ayrıca bu sınıfa ait fonksiyonların kesirsel türevi ve kesirsel integrali için alt ve üst sınırlar elde edilmiştir.
Özet (Çeviri)
In this thesis, a new derivative operator for p-valent analytic functions is defined. For a generalized subclass of analytic functions defined with the help of this operator, important properties such as coefficient problem, distortion and growth theorems, starlikenes and convexity radius and extreme points are investigated. In addition, lower and upper bounds for the fractional derivative and fractional integral of functions belonging to this class obtained.