Fuzzy çoğul değerli fonksiyonlarda süreklilik
  1. Tez No: 68061
  2. Yazar: FAHRETTİN YILDIRIM
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. AHMET A. ÖCAL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 1997
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 57
Özet
FUZZY ÇOĞUL DEĞERLİ FONKSİYONLARDA SÜREKLİLİK ( Yüksek Lisans Tezi ) Fahrettin YILDIRIM GAZİ ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ Ekim 1997 ÖZET Dört bölümden oluşan bu tezin ikinci bölümünde gerekli olan ön bilgiler verilmiştir. Üçüncü bölümünde Mukherjee ve Malakar [6] tarafından verilen fuzzy yarı - sürekli, fuzzy hemen hemen sürekli ve fuzzy zayıf sürekli çoğul değerli fonksiyonlara ait ispatlara yer verilmiştir. Dördüncü bölümde ise Popa ve Noiri [13] tarafından verilen hemen hemen zayıf sürekli çoğul değerli fonksiyonlar Fuzzy Topolojik Uzaylarda tanımlanmıştır. Bu fonksiyonlara ait bazı teoremler ifade ve ispat edilmiştir. Mukherjee ve Malakar [6] tarafından verilen fuzzy çoğul değerli fonksiyonlar ile bu fonksiyonlar arasındaki ilişkiler araştırılmış ve terslerinin genelde sağlanmadığı örneklerle gösterilmiştir. Ters yöndeki gerektirmelerin hangi şartlar altında olabileceği bazı teoremlerle ifade edilmiştir.
Özet (Çeviri)
FUZZY CONTINUITY FOR MULTIFUNCTION (M.Sc. Thesis) FAHRETTİN YILDIRIM GAZİ UNIVERSITY INSTUTE OF SCIENCE AND TECHNOLOGY ABSTRACT This thesis is presented in four main chapters and basic definitions related to this study are given in the second chapter. In the third chapter proofs related to fuzzy semi - continuous,fuzzy almost continuous and fuzzy weakly continuous multifunctions given by Mukherjee and Malakar [6] are given. In the fourth chapter almost weakly cotinuous multifunctions given by Pppa and Noiri [13] are defined in fuzzy topological spaces.Some theorems related to these functions are stated and proved. Relations between these functions and fuzzy multifunctions given by Mukherjee and Malakar [6] examinedand it is shown by examples that counter is not generally satisfied. It is stated by some theorems that under which conditions the necesseties in counter direction are satisfied.