Doğal hammadde takviyeli epoksi kompozit sistemlerinin üretimi ve karakterizasyonu
Production and characterization of natural raw material reinforced epoxy composite systems
- Tez No: 682637
- Danışmanlar: DOÇ. DR. CİHAT AYDIN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Metalurji Mühendisliği, Metallurgical Engineering
- Yıl: 2021
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Mersin Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 100
Özet
Bu çalışmada doğal ham madde ve atık ile epoksi kompozitlerin mekanik özelliklerinin incelenmesi amaçlanmıştır. Farklı kütle oranlarındaki doğal ham madde ve atık (deniz kabuğu, cam atıkları, palmiye ağacı, kuş tüyü, lif kabağı), farklı boyutlarda öğütülerek matris malzemesi olan epoksi içerisine eklenecektir. Üretilen her kompozitin fiziksel ve kimyasal karakterizasyonu yapılarak, bir sonraki adım olarak en iyi ve en üstün özelliğe sahip ürünün analizi ve üretimi amaçlanmaktadır.
Özet (Çeviri)
In this study, it is aimed to investigate the mechanical properties of epoxy composites with natural raw materials and waste products. In different mass ratios of natural raw material and waste (sea shell, glass waste, palm tree, feather, loofah) will be grinded in different sizes and included in the epoxy, the matrix material. Physical and chemical characterization of each composite produced will be analysed and the next step is to aim to analyze and manufacture the best and most superior product.