SAP implementation proposal for pipe manufacturing company
Boru üretim firması için SAP uygulama önerisi
- Tez No: 686316
- Danışmanlar: Assist. Prof. ADNAN ÇORUM
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Endüstri ve Endüstri Mühendisliği, Industrial and Industrial Engineering
- Yıl: 2021
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Endüstri Mühendisliği ve Operasyon Yönetimi
- Sayfa Sayısı: 117
Özet
Kurumsal kaynak planlama“ERP”yazılımı son 10 yılda hızla büyüyor. ERP sistemi, ortak bir veri ve bilgi kullanan tüm organizasyonel süreçler için mükemmel bir entegre sistemdir. Pazarda ERP sistemi rekabeti artmış ve yeni bir kurumsal bilgi sistemi uygulanmış, bu da avantajları ve iş verimliliğini artırmıştır. ERP sistemini seçmek özellikle günümüzde bu rekabet nedeniyle kolay bir konu değil ve her gün bir çok yeni ERP sistemi gelişiyor. Bu nedenle, bu araştırmada, herhangi bir imalat ve ticaret şirketi için iş süreçlerinin çoğuna sahip oldukları boru üretiminin liderlerinden biri için SAP'yi uygulamaktır. Ancak buradaki araştırmamız, başka herhangi bir şirket için bir rehber gibi olacak ve ayrıca bu araştırmayı tamamladıktan sonra, önerilen sistem herhangi bir BT uzmanı kullanılarak yapılandırmaya hazır olacak ve hayata geçirilecek. Ayrıca burada organizasyon işlevinin nasıl anlaşılacağına ve SAP sistemine nasıl dönüştürüleceğine odaklandık.
Özet (Çeviri)
The enterprise resource planning“ERP”software is growing fast in the last 10 years. ERP system is an integrated system excellent for any organizational processes which are using a common data and information. The ERP system competition increased in the market and implement a new enterprise information system and this increased the advantages and business efficiency. Selecting the ERP system is not an easy issue specially nowadays with this competition and a lot of new ERP systems improved every day. So, in this research is to implement SAP for one of the leaders of pipe manufacturing which they have most of the business process for any manufacturing and trading company. But our research here is to be like a guide for any other company and also after completing this research, the proposed system will be ready for configuration and go live by using any IT specialist. And also, we have focused here on how to understand the organization function and converted to SAP system.