Receiver system analysis, design and implementation for the DECT system
SGRT almaçlarının sistem analizi, tasarımı ve gerçekleştirilmesi
- Tez No: 68710
- Danışmanlar: PROF. DR. CANAN TOKER
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
- Yıl: 1997
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Orta Doğu Teknik Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Elektrik-Elektronik Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 127
Özet
oz SGKT ALMAÇLARININ SİSTEM ANALİZİ, TASARIMI VE GERÇEKLEŞTİRİLMESİ Erciyes, Salih Yüksek Lisans, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü Tez Yöneticisi: Prof. Dr. Canan Toker Ağustos 1997, 110 sayfa Bu tezde ilk olarak almaç parametreleri ve ölçüm yöntemleri açıklandı. Sayısal Geliştirilmiş Kablosuz Telekomünikasyon (SGKT) sistemi tanıtıldı. SGKT almaç sisteminin standartları tartışıldı. Almaç parametreleri ve komponentler için ihtiyaç duyulan özellikler hesaplandı. Talimini komponent değerleri kullanılarak tipik bir SGKT almacı için sistem analizi yapıldı, ihtiyaçlar için gerekli komponentler seçildi, dizaym yapıldı ve ölçüldü. Ölçüm sonuçlan kullanılarak almaç sistem analizi tekrar yapıldı ve önceden hesaplanan ihtiyaçlara uygunluğu tartışıldı. Son olarak, SGKT almacı için çeşitli testler yapıldı ve sonuçlar simulasyon sonuçlan ile karşılaştırıldı. Anahtar sözcükler : Almaç sistem analizi, SGKT. iv
Özet (Çeviri)
ABSTRACT RECEIVER SYSTEM ANALYSIS, DESIGN AND IMPLEMENTATION FOR THE DECT SYSTEM Erciyes, Salih M.S., Department of Electrical and Electronics Engineering Supervisor: Prof. Dr. Canan Toker August 1997, 110 pages In this thesis, first, receiver parameters and measurement methods are explained. Digital Enhanced Cordless Telecommunications (DECT) system is introduced. DECT receiver system standards are discussed and requirements for the receiver parameters and system components are calculated. System analysis for the typical DECT receiver is made by using the approximate component values. Suitable components are chosen, designed and measured for the requirements. Receiver system analysis is repeated using the exact values of the measured components and discussed for the suitability concerning the requirements verified before. In the last part, tests for the DECT receiver standards are applied and results are compared with the simulation results. Key words : Receiver system analysis, DECT. m