Hemşirelik bölümü öğrencilerinin çocuğa yönelik şiddete ilişkin duyarlıklarının belirlenmesi
Determining the sensitivity of nursing department students concerning violence against children
  1. Tez No: 688649
  2. Yazar: İLKNUR MERAL
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ ÖZLEM AVCI
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Hemşirelik, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Nursing, Child Health and Diseases
  7. Yıl: 2021
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İstanbul Medipol Üniversitesi
  10. Enstitü: Sağlık Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Hemşirelik Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Hemşirelik Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 106
Özet
Bu çalışma; hemşirelik bölümünde öğrenim gören öğrencilerin çocuk ihmali ve istismarına yönelik duyarlıklarının saptanması amacıyla tanımlayıcı olarak yapılmıştır. Araştırma, 2020 – 2021 Eğitim – Öğretim yılında bir vakıf üniversitesi hemşirelik bölümünde öğrenim görmekte olan 225 öğrenci ile gerçekleştirilmiştir. Araştırmada verileri, Kişisel Bilgi Formu ve Çocuğa Yönelik Şiddete Duyarlık Ölçeği kullanılarak elde edilmiştir.
Özet (Çeviri)
It was conducted as a descriptive study to determine the sensitivity of students studying in the nursing department towards child neglect and abuse. The research was carried out with 225 students studying in the nursing department of a foundation in the 2020-2021 academic year. The data in the study were obtained by using the Personal Information Form and the Scale of Sensitivity to Violence Against Children.