Project management in oil and gas industry sector case study for Iraqi oil companies
Petrol ve gaz endüstrisinde proje yönetimi: Irak petrol şirketleri için örnek olay incelemesi
- Tez No: 688765
- Danışmanlar: PROF. DR. GÖZDE ULUTAGAY
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Mühendislik Bilimleri, Engineering Sciences
- Yıl: 2021
- Dil: İngilizce
- Üniversite: İstanbul Gedik Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Mühendislik Yönetimi Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 69
Özet
Petrol ve gaz endüstrisindeki proje yönetimi, bahsedilen proje alanlarında sorunsuz ve toplu olarak çalışmak üzere birçok yetenekli profesyoneli entegre edebilen sağlam bir sistem geliştirmeyi içerir. Proje yöneticisi bu çalışmada maliyetlendirme (bütçeler), müteahhit ilişkileri, güvenlik standartları, ofis prosedürleri vb. gibi diğer birçok görevi hala göz önünde bulundurmak zorunda olduğundan, bu sürece temel gerçeklikten faydalanılır. Irak'ta Petrol Bakanlığı'na (MOO) bağlı olarak faaliyet gösteren petrol ve gaz şirketlerinde güvenilir bir proje yönetim sistemi ortaya çıkarmak için bir anket oluşturularak sonuçlar ve öneriler sunulmuştur.
Özet (Çeviri)
Project managements of oil and gas industry involve development of robust system that is able to integrate many skill professionals to work smoothly and together in the said project fields. This process are challenged by the ground reality as project manager is still have to look in many other tasks such as costing (budgets), contractors relations, safety norms, office routines etc. in this study, questionnaire survey is being established in order to derive a reliable project management system in oil and gas companies that field under Ministry of Oil (MOO) in Iraq.