Hemen hemen alfa kenmotsu pseudo riemann yapılar üzerine
On almost alpha kenmotsu pseudo riemannian structures
- Tez No: 688812
- Danışmanlar: DOÇ. DR. HAKAN ÖZTÜRK
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2021
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Afyon Kocatepe Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 50
Özet
Bu tez çalışması dört bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde, tez konusu hakkında genel bir literatür bilgisi verilmiştir. İkinci bölümde, gerekli temel tanımlar ve kavramlar sunulmuştur. Üçüncü bölümde, alfa Kenmotsu pseudo Riemann yapılar üzerinde yarı simetrik, lokal simetrik, M-projektif, konsirküler, konharmonik ve konformal eğrilik tensör şartları incelenmiştir. Dördüncü bölümde, hemen hemen alfa Kenmotsu pseudo Riemann yapılar belli bir deformasyon ve null dağılımı yardımıyla araştırılmış ve bazı sonuçlar elde edilmiştir.
Özet (Çeviri)
This thesis consists of four chapters. In the first chapter, a general literature information about the topic of thesis is given.. In the second chapter, the necessary basic concepts and definitions are presented. In the third chapter, semi symmetric, local symmetric, M-projective, concircular, conharmonic and conformal curvature tensor conditions are studied on alpha Kenmotsu pseudo Riemann structures. In the fourth chapter, by the help of a certain deformation and null distribution almost alpha Kenmotsu pseudo Riemann structures are investigated and some results are obtained.