Design of health care monitoring system based on internet of thing (IOT)
  1. Tez No: 694022
  2. Yazar: TAISIR HASAN ABDULAMEER ALHUSSEINI
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ ABDULLAHI ABDU IBRAHIM
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 2021
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 76
Özet
İnternet, çeşitli kullanımlar için veri toplamak ve işlemek için çeşitli yakalamalara ve keskin öğelere izin vererek burayı dünya çapında bir şehir ve nesnelerin ağı (IoT) haline getirdi. Dijital kurnazlığın (IoT) fiziksel yapılarını zayıflatırken, kurnaz öğeler kesin bir bina haline gelir. IoT, sosyal güvenlik dahil olmak üzere çeşitli uygulamalara sahiptir. Farklı geri yükleme ve ameliyat sonrası bilgiler taranmalıdır. Web of Things (IoT) tekniğini kullanan insan hizmetleri yazışmaları, yakın ve uzak bölgelerdeki terapötik parametreleri elde etmek için ayarlanır. Bu yazıda, ileri bilgi teknolojisi ve yeni iletişim gelişmeleri ve uzaktan fizyolojik ölçüm teknolojisi kullanılarak uzaktan sağlık sistemi kullanıyoruz. Uzaktan yardım hizmetleri çerçevesi, koordineli terminal programlama ve iyileştirilmiş sosyal sigorta modülleri aracılığıyla bütün bir 'uzak sosyal sigorta veri aşaması' çalışma aracı aracılığıyla 'ücretsiz refah makamları' ve 'uzaktan uzun vadeli insan hizmetleri idareleri' sağlar. Bu, yaşlı vatandaşların gerçek zamanlı faaliyetlerini teşvik edecek ve sağlık sistemini izleyecektir. Çeşitli sensörlerden toplanan bilgiler, insanları, doktorları ve pratisyenleri acil bir durumda doğru bilgilere bağlayan yerel bir sunucuda depolanır. Bu şekilde çerçeve, iç huzurunu ve güvenliği artırmak için kullanılabilirliği, üretkenliği artırabilir ve refah maliyetlerini azaltabilir. Bu sistemin tasarımı ve uygulanmasının gelecekte yaşlı sağlığı izlemesini iyileştireceğini umuyorum.
Özet (Çeviri)
The Internet has made this place a worldwide city and web of things (IoT) by allowing the range of captors and keen items to collect and process data for various use. In weakening the physical structures of the digital shrewd (IoT) shrewd items become a definitive building. The IoT has a variety of applications, including social security. Different restore and post-operative information should be screened. The human services correspondence using the Web of Things (IoT) technique is adjusted to achieve the therapeutic parameters in the nearby and remote zones. In this paper, we use the remote health care system using advanced information technology and new communications developments and remote physiological measuring technology. The remote benefit services framework provides for the 'free welfare authorities' and 'remote long-term human services administrations' through an entire 'remote social insurance data stage' work instrument by way of coordinated terminal programming and improved social insurance modules. This would encourage the real-time activities of elderly citizens and monitor the healthcare system. The information gathered from various sensors is stored on a local server that connects people, physicians and practitioners to the right information at the time of an emergency. In this way, the framework could increase availability, productivity and reduce well-being costs in order to increase peace of mind and safety. I hope the design and implementation of this system will improve elderly health monitoring in future.