Turkish EFL teachers' needs and preferences in professional development
Türk İngilizce öğretmenlerinin mesleki gelişimdeki ihtiyaçları ve tercihleri
  1. Tez No: 700933
  2. Yazar: ASLI İREM İLKİMEN
  3. Danışmanlar: PROF. KENAN DİKİLİTAŞ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Eğitim ve Öğretim, Education and Training
  7. Yıl: 2021
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
  10. Enstitü: Eğitim Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İngiliz Dili Eğitimi Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: İngiliz Dili Eğitimi Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 112
Özet
Bu çalışma, İngilizceyi yabancı dil olarak öğreten öğretmenlerin profesyonel gelişimlerindeki ihtiyaçları ve tercihleri konusunu ele almaktadır. Bu amaçla, yabancı dil olarak İngilizce öğretmenliği, profesyonel gelişim, ihtiyaçlar ve tercihler gibi anahtar kelimeler tanımlanmıştır. Ayrıca, İngilizce öğretmenleri için profesyonel gelişimin faydaları da listelenmiştir. Bu tez, İngilizceyi yabancı dil olarak öğreten İngilizce öğretmenlerinin profesyonel gelişimlerini incelemektedir.
Özet (Çeviri)
This thesis deals with EFL teachers' needs preferences in professional development. For this purpose, keywords, such as professional development, EFL teachers, needs, and preferences are defined. In addition, the advantages of professional development in EFL teaching are listed. The theoretical part deals with the professional development process of EFL teachers. This paper provides information about professional development in EFL teaching and examines EFL teachers' ideas towards professional development.