Control of power flow in large-scale pv microgrid with load control and energy storage system
Yük kontrolü ve enerji depolama sistemi ile büyük ölçekli pv mikrogridde güç akışının kontrolü
  1. Tez No: 701204
  2. Yazar: WAFIULLAH FAZALYAR
  3. Danışmanlar: PROF. DR. MURTAZA FARSADİ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
  7. Yıl: 2021
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: İstanbul Aydın Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Elektrik Elektronik Mühendisliği Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 44
Özet
Güneş ve rüzgar enerjileri gibi dağıtık enerji kaynaklarının penetrasyonu yakın gelecekte artacaktır. Mikro şebekeler, yenilenebilir enerji kaynaklarını geleneksel enerji üretim tesisleriyle entegre edebilen hibrit yapılardır. Mikro şebekeler, müşteriler için kesintisiz enerji sağlama yeteneğine sahiptir. Sistemdeki güç akışının sürekli olması için bu sistemin doğru, doğru ve hassas bir şekilde çalıştırılması gerekir. Tez, mikro şebekedeki farklı yüklere güç akışının çalışmasını göstermektedir. İlk olarak, Microgrid Simulink'te simüle edilir. Daha sonra farklı yüklere güç akışı ile ilgili elde edilen sonuçlar grafiklerde gösterilmiştir.
Özet (Çeviri)
The penetration of distributed energy resources such as solar and wind energies will increase in near future. Microgrids are hybrid structures capable of integrating renewable energy resources with conventional energy generation plants. Microgrids are capable of providing uninterrupted energy for customers. This system has to be run correctly, accurately, and precisely so that power flow in the system is continuous. The thesis demonstrates the study of power flow in the microgrid to different loads. In the first place, the Microgrid is simulated in Simulink. Then the obtained results regarding the power flow to different loads are shown in the graphs.