Modülüs fonksiyonuna göre istatistiksel yakınsaklık ve kuvvetli Cesaro yakınsaklık
Statistical convergence and strong Cesàro convergence according to modulus function
  1. Tez No: 705046
  2. Yazar: ERTUĞRUL AĞCAYAZI
  3. Danışmanlar: PROF. DR. MUSTAFA YILDIRIM
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2021
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Sivas Cumhuriyet Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 72
Özet
Bu tez dört bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde, tez konusu ile alakalı genel bilgiler verilmiştir. İkinci bölümde, f-yoğunluk ve f-istatistiksel yakınsaklık çalışılmıştır. Üçüncü bölümde, Çift indisli diziler için f-yoğunluk ve f-istatistiksel yakınsaklık çalışılmıştır. Dördüncü bölümde, f-istatistiksel yakınsaklık ve f-kuvvetli Cesaro yakınsaklık karşılaştırılmıştır.
Özet (Çeviri)
This thesis consists of four parts. In the first chapter, general information about the thesis topic is given. In the second chapter, f-density and f-statistical convergence are studied. In the third chapter, f-density and f-statistical convergence for double index sequences are studied. In the fourth chapter, f-statistical convergence and f-strong Cesàro convergence are compared.