The effectiveness of trainings on employee's performance and productivity towards organizational efficiency
Örgütsel verimliliğin sağlanmasında iş eğitimlerinin çalışan performansı ve verimliliği üzerindeki etkisi
  1. Tez No: 713263
  2. Yazar: ABDULLAH SALEEM
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. BOUCHRA SOUMMAKIE
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Antalya Bilim Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme (İngilizce) Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 76
Özet
Örgütlerin kârlılığı, kamu ve özel şirketlerin tüm faaliyetlerini yönlendiren ve yoğun bir şekilde organize eden, yaygın olarak mevcut bir gerekliliktir. Öte yandan, pek çok entegrasyon mekanizması, nitelik eksikliğinin çoğu zaman ciddi bir handikap oluşturduğu risk altındaki insanların varlığını hatırlatır. Bu bağlamda, daha iyi ve başarılı bir iş yeri yapmak için çalışanların beceri ve hizmetlerini geliştirmek için eğitim ve gelişimin etkinliği hedeflenebilir. Çalışmanın odak noktası, bir organizasyonun etkinliğini ve verimliliğini incelemek için eğitim ve geliştirme ile personelin verimliliği ve çalışanların performansı arasındaki bağlantıya bakmaktır. Nicel bir yöntem kullanılmış ve Karachi'daki farklı kuruluşlara bir anket çalışması uygulanmıştır. Sonuçların frekans tabloları, standart sapmalar, ortalamalar ve tanımlayıcı analizlerin yer aldığı çalışmanın amacı ile uyumlu olduğu görülmüştür. Değişkenler arasında pozitif ve anlamlı bir bağlantı olup olmadığını analiz etmek performans, üretkenlik ve ayrıca organizasyonel etkinlik ve verimlilik. Sonuç, eğitim ve gelişmenin büyük bir etkisi olan avantajlarını ve önemini göstermektedir; Yönetim liderleri kendinden emin olabilirler ve personel performansını etkili bir şekilde etkileyebilir. Teslim edilen eğitim türünden bağımsız olarak, gelecekteki iş yeteneklerine uyması ve şirketin ticari hedeflerini desteklemelidir. Ayrıca, şirketin hedeflerini eğitim ihtiyaçları değerlendirmesiyle yansıtan yenilikçi bir şekilde sunulmalıdır.
Özet (Çeviri)
The profitability of professional organizations is a widely present requirement that guides and intensively organize all the activities of public and private companies. On the other hand, the many integration mechanisms suggest the existence of people at risk for whom the lack of qualification is too often a serious handicap. In this context, it is possible to aim the effectiveness of training and development to enhance the skills and services of the employees to make a better and successful working place. The main focus of the study is to look at the connection between training, development along with the productivity of employees' performance to examine the effectiveness and efficiency of an organization. A quantitative method was employed i.e. a survey research questionnaire was distributed to different organizations in Karachi. The results were found to be consistent with the purpose of the study that included frequency tables, standard deviations, means, and descriptive analysis to analyze if there was a positive and significant connection among the variables of performance, productivity as well as organizational effectiveness and efficiency. The result shows the advantages and importance of training and development having a huge impact; leaders feel confident and can effectively influence staff performance. Regardless of the sort of training delivered, it must fit with future job abilities and support the company's commercial objectives. It must also be offered in an innovative manner that reflects a company's digital transition.