Developing the best pricing strategy for private educational institutions in İstanbul
İstanbulda'ki özel eğitim kurumları için en iyi fiyatlandırma stratejisini geliştirme
- Tez No: 716488
- Danışmanlar: DOÇ. DR. GÜLBERK GÜLTEKİN SALMAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 2021
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme (İngilizce) Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 70
Özet
Günümüz Türkiye'sinde özel okulların sayısı oldukça fazladır. Özel eğitim kurumları sağlam eğitim sistemine, kültürel aktivitelere, yaz okullarına, kaliteli dil eğitimine, sağlık ve yemek gibi olanaklara sahiptir. Bu tez çalışması özel okullar kapsamında incelenmiştir. Tezin amacı belirlenirken özel okul ücretlerinin fazla olması, özel kurumların kaliteli eğitim sağlamaları için çok harcama yapmaları yani finansman eksiklikleri ve pazarlama ilkeleri göz önünde bulundurularak bu kurumlar için uygun fiyatlandırmaların incelenmesi amaçlanmıştır. Tezin metodolojisi sosyal bilimlerin kalbi olan nitel araştırma başlığında keşif araştırması olarak gerçekleştirilmiş ve veriler derinlemesine görüşme ile toplanmıştır. Görüşme yapmak için İstanbulda'ki özel eğitim kurumları seçilmiştir.
Özet (Çeviri)
Today the number of private schools in Turkey is very high. Private education institutions have a high quality education system, cultural activities, summer schools, quality language education and health and food opportunity. This thesis has been examined within the scope of private education institutions. While determining the purpose of the thesis, it was aimed to determine the appropriate pricing for these institutions while examining the financial deficiencies and marketing principles, which means they spend a lot for the quality education provided in private educational institutions. The methodology part of the thesis was carried out as exploratory research through qualitative research, which is the heart of social sciences. The data were collected through in-depth interviews and interviews were made with private education institutions in Istanbul.